صبای عجبشیر

اخبار جامع از شهرستان عجبشیر

نماینده مراغه و عجبشیر و خراجو در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران:

من جوابگوی کم کاری های مسئولان شهرستان نیستم

در این نشست مطبوعاتی که بمدت 2 ساعت بطول انجامید ابتدا دکتر نجفی طی سخنانی به اهمیت و جایگاه رسانه ها و خبرنگاران اشاره کردو افزود: رسالت اصلی خبرنگاران، رسانه ها و مطبوعات انعکاس اخبار و حقایق جامع در جهت رفع مشکلات و خدمت به مردم است. رسالت حرفه ای خبرنگاری ایجاب می کند که با ایجاد پلی میان مردم و مسئولین درراستای اعتماد سازی میان آنان در توسعه بیش از پیش شهرستان بکوشند. چرا که با ایجاد فضای تنش و بی اعتمادی بین مسئولین ومردم در هیچ زمینه ای توسعه روی نخواهد داد.  با نگرشی به جوامع مختلف و مترقی، مشاهده خواهیم نمود که در جوامعی که اصحاب رسانه در مسیر توسعه قرار گرفته اند همواره موفق بوده اند .
وی در بخش دیگری از صحبتهای خود گفت: بین نماینده و دیگر مسئولین شهرستان تفاوتهایی وجود دارد و بنده پاسخگوی کمبودها و عملکردهای مسئولین دولت نیستم چرا که در بین قوا استقلال وجود دارد و بنده نماینده مردم هستم نه نماینده دولت. ولی تا آنجا که در توان داریم در حیطه وظایف خود در مسیر توسعه و ترقی شهرستان  مسئولین را یاری خواهم نمود .
در ادامه دکتر نجفی به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
وی درپاسخ به خبرنگار ایرنا درخصوص پروژه  هدفمندسازی یارانه ها گفت: بین دولت و مجلس در اصل موضوع هدفمندسازی یارانه ها اختلافی وجود ندارد و این پروژه همواره در جهت حفظ منافع قشر آسیب پذیر و رفع مشکلات اقتصادی کشور تبیین شده است.
دکتر نجفی گفت:‌نظر نماینده های مجلس تامین دغدغه های مردم است . لذا نظر مجلس این بود که اجرای این طرح از 3 سال به 5 سال افزایش یابد . و در صورتی که در اجرای این طرح مشکللاتی پیش بیاد مجلس همواره همراه مردم در حل این مشکلات کمک خواهد نمود.
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار فردای ما در مورد افزایش نماینده حوزه های انتخابیه مراغه و عجبشیر گفت: طبق اصل 66 قانون اساسی هر ده سال 20 نفر به تعداد نمایندگان مجلس افزوده می شود. در کل کشور بیش از 120 منطقه جهت افزایش نمایندگان حوزه های انتخابیشان مطرح بوده که خوشبختانه مراغه وعجبشیر نیز جزو این مناطق بوده است.  که مراغه و خراجو- عجبشیر و قلعه چای را به دوحوزه جداگانه تقسیم می نماید . ولی تا کنون لایحه ای در این خصوص از طرف دولت به مجلس ارائه نگردیده ولی بر اساس آخرین اطلاعاتی که بنده دارم  یک نماینده به نماینده های آذربایجان شرقی اضافه خواهد شد و بین استقلال حوزه های انتخابی آذرشهر،اسکو و مراغه رقابت وجود دارد . و خوشبختانه مجمع نمایندگان استان و مسئولین ارشد استانی همواره پیگیر موضوع می باشد
دکتر نجفی در ادامه در پاسخ به سئوال یکی دیگر از خبرنگاران بااشاره به مشکلات اقتصادی و نیز توسعه زیرساختها گفت: رکود اقتصادی گریبانگیر کل کشور است و باید با تدبیر خاص از این مرحله عبور کنیم . ما در شهرستان زیرساختهای لازم برای سرمایه گذاری نداریم بطور مثال شهرک صنعتی که از سال 71 کار احداث آن آغاز گردیده حتی در امکانات اولیه آب وبرق و گاز تاکنون با مشکلاتی مواجه بوده که باپیگیریهایی که انجام دادیم تا حدودی مشکلات گاز و آب شرب حل شده است.
وی با اشاره به عدم  وجود صنایع بزرگ در شهرستان بجز کارخانه کاوه سودا و کاغذ سازی گفت:‌متاسفانه به لحاظ نبود کارگروههای تخصصی و عدم مطالعه زیرساختها کارخانه ی کاغذسازی احداث گردیده که امروز با معضلات و مشکلات جدی مواجه است.
ما یکی از برنامه هایمان ایجاد مجتمع فولاد مراغه بود که در گذشته مجوز احداث داده شده بود لذا با پیگیریهایی که انجام گرفت از تسهیلات اولیه 8میلیارد ریالی بانکها استفاده شد و با تلاشهای بسیار 210 میلیارد ریال دیگر نیز مصوب شده که امیدواریم طی چندماه آینده فاز اول تولید پروفیل آغاز گردد.
وی با اشاره به مشکلات کارخانه آجر سفال نیز گفت: این گروه هم مشکل اراضی داشتند که تا حد توان مشکلاتشان را حل نمودیم . و نیز جهت حل مشکلات فاضلاب کارخانه های کربنات سدیم و کاوه سودا کمیته های قضایی تشکیل شد.

ajabshir


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات