رئیس اداره ارشاد عجبشیر:
كانون‌های فرهنگی هنری عجب‌شیر تجهیز می‌شوند

 رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عجب‌شیر از تجهیز شش باب از كانون‌های فرهنگی هنری مساجد این شهرستان خبر داد.


به نقل از روابط عمومی اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، فرهاد جبارپور اظهار داشت: در حال حاضر 14 باب كانون فرهنگی هنری در عجبشیر فعال هستند و 15 مسجد نیز آمادگی خود را برای ایجاد كانون فرهنگی و هنری اعلام كرده‌اند كه مدارك آنها برای اخذ مجوز و دریافت تجهیزات به دبیرخانه كانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ارسال شده است.
وی در ادامه عنوان كرد: در 22 باب از مساجد این شهرستان نیز كتابخانه باز تاسیس شده است.
جبارپور اظهار امیدواری كرد تا پایان سال‌جاری با همكاری اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه كانون‌های فرهنگی مساجد استان تعداد كانوهای فرهنگی و هنری تجهیز شده در شهرستان عجبشیر به 40 باب برسد.

* جشنواره شعر پیامبر اكرم (ص) به كار خود پایان داد
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی عجب‌شیر همچنین خاطرنشان كرد: جشنواره شعر پیامبر اكرم (ص) با معرفی نفرات برتر در شهرستان عجب‌شیر به كار خود پایان داد.
جبارپور تصریح كرد: این جشنواره در دو بخش شعر و داستان كوتاه با هدف تبیین جلوه‌های رفتار و سیره نبوی در زندگی انسان معاصر همچنین تبیین ابعاد شخصیت متعالی پیامبر اكرم(ص) برگزار شد.
وی اذعان داشت: پس از ارسال فراخوان بیش از 70 قطعه شعر و مقاله به دبیرخانه جشنواره ارسال شد كه از آن میان هشت اثر به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند.
جشنواره یاد شده با همكاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن ادبی وطن در عجب‌شیر برگزار شد.