به گزارش خبرگزاری برنا از تبریز،سرهنگ اکبر رحیمی در جمع خبرنگاران در خصوص دستگیری این سارقین اظهار داشت:ماموران انتظامی عجب شیر که درسطح حوزه درحال گشت زنی بودند متوجه صدای تیراندازی درنقطه ای از شهر می شوند و در حین مراجعت به محل تیراندازی پیامی ازطریق مرکز فرماندهی و کنترل مبنی برسرقت مسلحانه اطلاع داده می شود. 

وی گفت: بلافاصله عوامل انتظامی شهرستان ضمن حرکت به محل حادثه دستورات مراقبتی لازم را به کلیه واحدهای عمل کننده در این ماموریت اعلام نموده و مامورین این یگان ضمن مسدود نمودن کلیه خیابانهای مشرف به محل حادثه درجهت دستگیری سارقین وارد عمل می شوند. 

سرهنگ رحیمی ادامه داد: سارقین که از هر طرف خود را در محاصره مامورین مشاهده نمودند با تیراندازی چند تیرجنگی بسوی مامورین و مردم و ایجاد رعب و وحشت دربین مردم قصد فرار داشتند . 

وی افزود : یکی ازمامورین با هوشیاری و با از جان گذشتگی خود را به نزدیکی سارقین مسلح رسانده و با ضربه قنداق اسلحه سارقین را که در حال تیراندازی بود ناکار کرد و بلافاصله سایر مامورین وارد عمل شده و هر دو سارق را دستگیرمی نمایند. 

وی اظهار داشت: در بررسی از محل حادثه مشخص گردید سارقین با استفاده ازاسلحه جنگی کلاشینگف بصورت مسلحانه وارد طلافروشی شده و با شلیک 3 عدد تیر جنگی بطرف صاحب مغازه وی را مجبور کرده بودند که کلیه طلاهای موجود در مغازه را تحویل سارقین بدهد.

فرمانده انتظامی عجب شیر اظهار داشت: از سارقین مقدار قابل توجهی طلا به ارزش تقریبی 600 میلیون تومان و یک قبضه اسلحه جنگی کلاش و33 عدد تیر جنگی و یک دستگاه موتورسیکلت فاقد پلاک که قراربود بعد از سرقت با ان متواری شوند کشف وضبط شد.