در آستانه انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، تحرکات و فعالیت‌های قانونی یا غیرقانونی در شهرستان عجبشیر شدت گرفته است.

ایجاد موج تبلیغاتی برخی کاندیداها و جریان سازی‌های منفی علیه برخی کاندیداهای دیگر از جمله تاکتیک‌های انتخاباتی برای ربودن گوی سبقت از دیگر رقباست.

نمونه‌های بسیاری از این نوع تبلیغات را می‌توان در گوشه و کنار شهرستان مشاهده کرد. از ارسال گاه و بیگاه پیامک‌های تبلیغاتی با مضامینی مختلف و در مناسبت‌های گوناگون و حضور فعالانه، دلسوزانه و از روی همدردی! در برخی مجالس ترحیم و در نهایت برپایی نشست‌های تخصصی با عنوان  هم اندیشی و بررسی مشکلات همه و همه زائیده نابهنگام انتخابات پیش روست که توسط برخی از مدعیان قانون‌مداری و جلوس بر صندلی‌های پارلمان شهری و روستایی اتخاذ شده است.

وقتی که کاندیدایی در همین ابتدای کار در برابر مقررات و ضوابط قانونی تمکین نکرده و برای دست یافتن به هدف شخصی حاضر است هر نوع قانونی را زیر پا بگذارد چگونه می‌توان امیدوار بود که در فردای روز انتخاب تابع قانون بوده و در برابر قانون شکنان و متعرضان به حریم و حقوق شهری و روستایی قد علم کند؟

به هر حال اگر انتظار داریم که رقابتی سالم و پرشور با مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات 24 خرداد ماه شاهد باشیم باید همه ۲۷۹ کاندیدای شوراهای شهر و روستای عجبشیر قواعد این بازی را رعایت کنند و برخی ها به صرف بهره‌مندی از امکانات و امتیازات ویژه نباید قانون شکنی را در بین سایرین رواج دهند.

منبع:پیک عجبشیر